---- 🚗 AKCIA 🚗----- DOPRAVA len za 1€

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Čo je vlastne parfum?

Parfum je éterický olej zmiešaný v určitom pomere s alkoholom / používa sa špeciálny parfumový alkohol/. Pomer je 18–20% oleja a zbytok je alkohol.

Éterické oleje /alebo parfumový koncentrát/

Oleje sa vyrábajú vo Francúzsku a keďže na recept nie je možne podať patent, je možné ho vyrobiť. V každom oleji je zastúpený prírodný olej z Ružovej vody / tento olej je nesmierne drahý/ plus jednotlivé zložky – esencie, väčšinou sa používajú oveľa lacnejšie syntetické ako prírodné, keďže sú oveľa lacnejšie.

Prečo sa zmení farba ale aj vôňa?

Prirodzenou vlastnosťou parfumov je zrenie. Áno, tak ako o víne platím čím staršie , tým lepšie – to isté platí aj o parfumoch. Vysvetlenie je jednoduché, ak parfum začneš používať – dostáva sa do neho každým stlačením pumpičky vzduch a „zrenie podporuje aj svetlo tým parfum „zreje“. Je to prirodzená vlastnosť parfumov, nezáleží či je to parfum za 10, 50 alebo 100€ , každý parfum – okrem tým čisto „syntetických“ reaguje na vzduch aj svetlo. Podľa zloženia parfumov – ich zložiek prirodzene sa mení aj farba parfumu.

Zmení parfum časom vôňu?

ÁNO aj NIE – zo skúsenosti vieme, že ak zákazník používa parfum pomaly a dlhší čas tak parfum nemení veľmi vôňu ale intenzitu . Parfum, tým že dozrieva – viac sa spája alkohol s olejmi a vychádza na povrch jeho intenzívnejšia vôňa. Vo všeobecnosti je ale pravidlom, čím viac parfum používaš a máš ho menej vo flakóne tým je jeho intenzita silnejšia.

Pozor na prezrievanie!

Parfum ak je starý tak prezreje – oleje „prerazia“ alkohol , parfum bude hustejší a vôňa sa zmení až na nepríjemnú a s pôvodnou vôňou už nemá nič spoločné. Ale tohto sa báť netreba, parfum vydrží aj 3–5 rokov.

Ako môžem proces dozrievania parfumu urýchliť?

No tým že sa častejšie používa a je vystavený svetlu.

Riedenie parfumov?

Občas dostaneme aj takúto otázku – NIE, samozrejme že parfumy sa nedajú len tak riediť – Parfumy vždy obsahujú 18–20% éterických olejov. Nie je možné ich dodatočne riediť vodou ani ničím podobným. Skús pridať trošku vody do parfumu a uvidíš čo sa stane. Parfum Ti ostane mliečny.

Je možné objednávať parfumy od Vás a následne ich ďalej predávať vo vlastnom obchodíku, popri inej činnosti?

Áno, môžeš nakupovať parfumy za veľkoobchodné ceny a následne ich predávať v Tvojom obchode.

Jedná sa o čapované parfumy?

Áno parfumy sa nalievajú do flakónov, ktoré si môžeš sama dopĺňať.

Kedy platím poštovné?

Odpoveď TU

Kedy je poštovné zadarmo?

Odpoveď TU

Sú to originály?

Parfumy sú vyrobené podľa francúzskych receptov čo zaručuje rovnakú vôňu (čo znamená, že nespoznáš rozdiel vo vôni, len v cene). To je princíp nášho predaja.