view_list Wishlist products


Flakóny

54 produktov

Vyber si svoj flakón na parfém. Flakóny majú objem od 5 ml až do 100 ml. 

Flakóny sú sklenené, plniteľné s rozprašovačom a pumpičkou. Do flakónov si môžeš preliať parfém zo 100 ml náplne pomocou lievika z našej ponuky.

Chceš vidieť ako vyzerajú flakóny v reále? KLIKNI SEM

... čítať viac

Aktívne filtre

Slovo flakón už podľa počutia vieme zaradiť do francúzštiny, a teda k francúzskemu flacon. Pôvodne označuje akúkoľvek malú nádobu s uzáverom. Ku kvalitnému parfému neodmysliteľne patrí krásny, pútavý a funkčný flakón.

V našich podmienkach sa použitie slova flakón viaže najmä na kozmetický priemysel, a to v spojitosti s parfémami. Flakón teda predstavuje malú, zväčša sklenenú fľaštičku na voňavku alebo parfum. Jej uzáver je väčšinou šrobovací, aby čo najviac zabránil vyprchaniu obsahu z fľašky. Tesný uzáver je dôležitý na to, aby sa parfém nedostával do zbytočného kontaktu s kyslíkom, pretože to by mohlo viesť k oxidácii parfumu a k následnému znehodnoteniu. 

Niektoré flakóny okrem uzáveru disponujú šrobovacou pumpičkou, ktoré umožňuje pohodlné rozprašovanie parfumu na pokožku alebo do priestoru.

 

Flakóny na parfém je možné dostať v rôznych objemových veľkostiach od 5ml až do 100ml. Objem flakónu na parfum si môžeš zvoliť podľa vlastných preferencií.

Menšie flakóny na predaj, ako sú napríklad veľkosti 5-15ml sú vhodné do kabelky alebo na cestovanie. Väčšie flakóny sú zasa vhodnejšie na skladovanie na poličke alebo na toaletnom stolíku.

 

Naše flakóny sú vyrobené zo skla. Sú plniteľné a disponujú tiež rozprašovačom, ktorý pomáha lepšiemu aplikovaniu parfumu na pokožku.

V ponuke máme nielen klasické hladké flakóny, ale tiež rôzne dizajnové kúsky s balónikom či farebné modely. Veľmi obľúbené sú valcovité farebné flakóny vhodné do kabelky.


PREČO SI KÚPIŤ PLNITEĽNÝ FLAKÓN?

Pokiaľ si chceš zakúpiť rovnaký parfém nielen domov, ale aj na cestovanie, je vhodné si zadovážiť 100ml náplň do parfémov a rozdeliť si ju do menších a väčších flakónov.

Pokiaľ máš rada viacero vôní na poličke, môžeš ich od seba odlíšiť rôznymi tvarmi či farbami flakónov.

 

AKO NAPLNIŤ PRÁZDNY FLAKÓN?

 

Flakón je jednoduché naplniť. Zo 100ml plastovej nádobky, v ktorej náhrada príde, si ju môžete jednoducho a ľahko preliať do flakóna pomocou lievika.

Pozrite si inštruktážne video: Ako si naplniť parfém do flakónu.