Nájdi svoj SMER v našej 🧭 MAPE VÔNÍ 🧭
Blog navigation
Posted in: Inšpirácie vôní

Vône leta alebo ideálny letný parfém

709 Views
 

Leto je obdobie keď príroda prekypuje životom a svet okolo nás sa plní intenzívnymi vôňami. Či už sa nachádzame na pláži, v záhrade alebo v rušnom meste, vône leta nás sprevádzajú na každom kroku. Ale ktoré vône sú typické pre leto a prečo sú tak obľúbené? A aké parfémy sú ideálne pre teplé letné dni? Poďme sa na to pozrieť bližšie.

issoria viessa

Leto prináša skutočne širokú škálu vôní, ktoré môžeme rozpoznať všade okolo nás. Vôňa čerstvého ovocia, to jednoducho k letu patrí. Sladké ovocné tóny broskyne, melónu, či tropického manga, či naopak povzbudzujúce a osviežujúce vône citrusov ako pomaranč, grapefruit alebo limetka. Presne takúto šťavnatú a osviežujúcu vôňu leto nájdeš v parféme ISSORIA VIESSA. Tento unisex parfém pozitívne prekvapí svojou citrusovou sviežosťou, ktorá pôsobí ako ľadová sprcha. Tóny bergamotu a citrónu sú skutočne výrazne, no jemne ich dopĺňajú zelené a ovocné akordy papáje a ananásu.  Neskôr sa na povrch prebíjajú sladkasté tóny ruže, fialky a jazmínu ukryté v srdci vône.

Počas teplých letných dní si väčšinou vyberáme ľahšie a sviežejšie parfémy než počas zimného obdobia. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo sú ľahké a svieže vône vhodnejšie na leto. Jedným z dôvodom sú horúce slnečné dni. V teplom ovzduší sú ľahšie vône oveľa príjemnejšie, zatiaľ, čo ťažšie a intenzívne vône v teple naberajú na svojej intenzite a stávajú sa príliš výraznými, niekedy až nepríjemnými. 

issoria avyan

Cez ten najväčší letný „výpek“ prirodzene hľadáme niečo, čo by nás osviežilo. Nie len dobre vychladené drinky nám poskytnú úľavu od prázdninových horúčav, ale aj svieže ľahké vône nám pomôžu dosiahnuť pocit sviežosti a čistoty. Ideálne sú preto parfémy s vodnými a morskými tónmi. Pánsky parfém ISSORIA AVYAN je extrémne svieži, no tiež extrémne sexy. Absolútny príval sviežosti zaručuje kombinácia citrusov a morských tónov, ktoré pôsobia ako osviežujúca ranná sprcha. Zmyselná stránka parfému pozostáva z hrejivej ambry spolu s vlhkým a zemitým dubovým machom a afrodiziakálnym pačuli, ktoré tvoria nepochybne sexepílom nabitú aromatickú zmes.

Leto je tiež obdobím dovoleniek, kedy si užívame oddych alebo naopak množstvo aktivít. Ľahké kvetinové vône umocnia pohodovú atmosféru leta a energiou nabité citrusové parfémy nás povzbudia počas zážitkami nabitého dňa.  

issoria monia

Moja voľba ľahkého kvetinového parfému na leto je jasná. Je to vôňa čistá ako krištáľ a jemná ako páperie. Dámsky parfém ISSORIA MONIA je tvorený zo vzdušných tónov lotosového kvetu, zelených čajových lístkov, či šťavnatých hrušiek nashi. Jemné tóny guajakového dreva a bambusu stoja na hodvábnom pižmovom základe, ktorý vôni dodáva nádych elegancie a ženského šarmu. 

issoria jary

A aká je TOP vôňa na leto pre aktívneho muža? No predsa pánsky parfém ISSORIA JARY. Je to pozitívna vôňa, ktorá sa otvára ostrými a dynamickými citrusovými tónmi grepu a limetky, ktorých aróma je posilnená ružovým korením, aby ešte viac vynikla ich citrusová sviežosť. Ohromujúci prvý dojem z parfému ISSORIA JARY potvrdzuje bohaté srdce vône, kde sú citeľné najmä drevité tóny cédra a vetivera stále zabalené do jemného sviežeho vánku. Charakteristická sviežosť tejto vône sa vznáša nad mužným ambrovo-koženým základom, ktorý dotvára obraz pozitívnej, sviežej, no pritom stále intenzívnej mužnej vône.

MÔJ LETNÝ TIP: Dámsky parfém ISSORIA VIVIA je pre mňa absolútna letná dokonalosť a „must have“ vôňa letnej sezóny. Má v sebe všetko, čo očakávam od letného parfému. Sviežosť, ľahkosť, príjemnú sladkosť a pohodovú harmonickú atmosféru. Zelené jablko s uhorkou tvoria šťavnatú a veľmi vzdušnú kombináciu, ktorá udáva svieži tón celej vonnej kompozícií. Keď sa k tomu pridajú akordy horkastého grepu a kytička z kvetov konvaliniek a fialky, tak ma jej sviežosť a jednoduchosť naplno pohltí. Jemný dotyk drevitých tónov naznačuje spätosť s prírodou a pôsobí veľmi upokojujúco a harmonicky.

issoria vivia

Vône leta sú oslavou prírody, sviežosti a ľahkosti. Nech už preferuješ citrusové, kvetinové, ovocné, alebo morské parfémy, v lete máš nekonečné možnosti ako sa obklopiť vôňami, ktoré ťa budú sprevádzať pri každom kroku a dodajú tvojmu letu nezabudnuteľnú vôňu plnú zážitkov.