Nájdi svoj SMER v našej 🧭 MAPE VÔNÍ 🧭
Blog navigation
Posted in: Kozmetika

Ružová voda: Objav aj ty nový rozmer voňavej krásy

718 Views
 

Ruža je kráľovná kvetín, ružová voda je kráľovná v starostlivosti nie len o pleť. O tom som sa sama presvedčila už pred mnohými rokmi, preto som sa rozhodla so svojimi skúsenosťami podeliť aj s tebou. 

ruzova voda

Túžiš po zdravej a krásnej pleti? Chcela by si sa pýšiť korunou krásy, ktorá si zaslúži obdiv? Samozrejme, my všetky by sme to chceli. My ženy sa neustále snažíme byť krajšie, zdravšie, štíhlejšie, jednoducho vždy chceme viac. Investujeme do seba množstvo peňazí, ale i času, aby sme dosiahli to, po čom túžime. Byť krásne, zdravé, spokojné samé so sebou, mať viac sebavedomia  a sebaúcty.

V honbe za dokonalosťou sa veľmi ľahko nechávame nalákať na lacné reklamné triky o zázračných krémoch, ktoré nás zbavia vrások počas noci, či predražených šampónoch, výživových doplnkoch, sprejoch,...ktoré nám zaručene zmenia život. A tak sa nám poličky v kúpeľni plnia množstvom kozmetických prípravkov, ktoré žiaľ častokrát nesplnia naše očakávania.

Spoznávaš sa v tom? Ak áno tak si prosím spomeň na staré známe zlaté príslovie „menej je viac“ Nezaťažuj zbytočne svoju pleť a vlasy, a v neposlednom rade i svoju peňaženku, množstvom kozmetiky plnej chémie. V jednoduchosti je krása a jednoduché riešenie v starostlivosti o pleť a vlasy ti ponúka prírodná ružová voda. Dám ruku do ohňa za to, že si pojem ružová voda už určite počula. Je to všestranný pomocník v starostlivosti o krásu a zdravie nie len pre ženy. 

 ruzova voda

Ružová voda - krása z prírody

Ružová voda vzniká parnou destiláciou kvetov ruže, tá najlepšia ružová voda je z ruže damašskej, z ktorého vzniká takzvaný ružový hydrolát. Je to nádherne voňajúca, čisto prírodná voda s množstvom prospešných látok. Tento prírodný elixír je už tisícročia cenený pre svoje mnohostranné využitie a blahodarné účinky.

Ružová voda obsahuje esenciálne oleje, vitamíny A,C,E, flavonoidy, fenoly a taníny, toto sú tie v pravom slova zmysle zázračné látky, vďaka ktorým môžeme dosiahnuť krásny a zdravý vzhľad, po ktorom tak túžime.

 

Ružová voda účinky – všestranný pomocník na pleť aj vlasy

ruzova voda

Ružová voda účinky na pleť.

Ružová voda na pleť výborne poslúži ako toner, vďaka ktorému bude pleť hydratovaná, osviežená a ďalším plusom sú tiež viditeľne zúžené póry. Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam ružová voda pomáha tiež zmierniť zápaly. Pomáha liečiť a predchádzať tvorbe akné a zmierňuje alergické reakcie na pokožke. Ružová voda na pleť aj pre tvojho muža? Presne tak, prírodná ružová voda je ideálnym doplnkom v starostlivosti o pleť aj pre mužov, nakoľko upokojuje pokožku po holení a depilácií.


Ružová voda účinky na vlasy

Aj tvoje vlasy ti za používanie ružovej vody rozhodne poďakujú. Ružová voda na vlasy slúži ako ideálny bezoplachový kondicionér, ktorý ti pomôže rozčesať nepoddajné vlasy, dodá im lesk a jemnosť. Ružová voda na vlasy sa používa tiež ako vlasové sérum. Daj si pár kvapiek tejto prírodnej vody na pokožku hlavy,  zlepšíš tak jej zdravie a pomôže to predchádzať tvorbe lupín, či nepríjemného svrbenia citlivej pokožky hlavy.

ruzova voda

Naša najlepšia ružová voda má množstvo zdravotných benefitov. Ja osobne ju používam takmer na všetko. Moje najobľúbenejšie „lifehacky“ rozhodne musíš vyskúšať.

  • Ružová voda do kúpeľa. Pomáha mi zrelaxovať a navyše z nej mám krásne hydratovanú a voňavú pokožku
  • Ranný opuch očí, či podráždené a unavené oči ružová voda vždy zachráni. Na oči si na pár minút priložím vatové tampóny namočené v ružovej vode. Opuch a podráždenie sa zmierni a ja sa cítim oveľa sviežejšie
  • Poznáš takzvaný refresh? Ružovú vodu si prelejem do flakónika s rozprašovačom a nosím ju so sebou v kabelke aj do práce najmä v lete. Počas náročných a horúcich dní si ružovou vodou jemne prestriekam tvár a vlasy, vďaka čomu zaistím pleti a vlasom hydratáciu a veľmi potrebné osvieženie

 

Ružová voda je univerzálny prírodný produkt, ktorý si našiel svoje miesto v kozmetike aj medicíne. Jej bohaté zloženie a široké spektrum využitia ju robia neoceniteľným pomocníkom v každodennej starostlivosti o zdravie a krásu. Vďaka svojim upokojujúcim a osviežujúcim vlastnostiam si získava stále viac priaznivcov po celom svete a ja pevne verím, že si tento zázrak získa aj teba.

tip pre teba

Ružová voda na pitie. Priznávam, možno to znie trochu zvláštne, no keď nevyskúšaš nevieš. Ružovú vodu rada pridávam do rôznych limonád. Príjemne ich prevonia, osvieži a ako bonus navyše zlepšuje trávenie. Pár kvapiek ružovej vody v citrusovej, či bylinkovej limonáde alebo tiež do rôznych dezertov podporí ich sladkosť a pridá ďalšiu zaujímavú tak trochu netradičnú chuť.