Blog navigation
Posted in: Inšpirácie vôní

Parfémy pre nevesty

695 Views
 

Svadobný deň je pre väčšinu žien jedným z najvýznamnejších dní v ich živote. Samozrejme každá nevesta chce, aby tento deň bol dokonalý, a nie len tento deň, ale aj ona samotná. Pri prípravách na tento špeciálny deň nevesty často myslia na všetko – od šiat cez líčenie, účes, či vhodnú spodnú bielizeň. Ale čo je rovnako dôležité ako všetky tieto detaily? No predsa správny svadobný parfém. Voňavka, ktorú si nevesta zvolí na pre svoj deň D musí byť tak ako všetko ostatné dokonalá a nezabudnuteľná. Je to jej osobný podpis, ktorý dopĺňa celkový dojem, vďaka čomu nielenže vyzerá ako princezná, ale cíti sa ako kráľovná.

Ak sa aj ty pripravuješ na svoj nezabudnuteľný deň a na „rolu“ nevesty pri výbere vône sa môžeš riadiť niekoľkými jednoduchými zásadami.

issoria svadba

To najdôležitejšie pri výbere parfému je to, aby jeho vôňa odrážala tvoju osobnosť. Ak si sofistikovaná a elegantná dáma a v rovnakom duchu sa nesie aj tvoj svadobný deň, v tom prípade môžeš zvoliť elegantné kvetinové vône s jemnými tónmi ruže a jazmínu. Ak si spontánna a veselá povaha určite radšej siahneš po sviežej citrusovej vôni.

Je tiež dôležité mať na pamäti, že vôňa by nemala byť príliš nápadná až okázalá. Mala by byť dostatočne jemná a príjemná, tak, aby doslova ladila s ostatnými vôňami počas svadobného dňa ako je napríklad vôňa svadobnej kytice, či vôňa ozdobných vonných sviečok.

V neposlednom rade netreba výber svadobného parfému nechávať na poslednú chvíľu. Ak si parfém vyberieš skôr, môžeš ho niekoľko dní skúšať, či ti jeho vôňa sadne, či sa s touto vôňou cítiš sebavedome a príjemne. Vyhneš sa tak prípadným sklamaniam, či nebodaj predídeš nepríjemnej bolesti hlavy z výberu nevhodnej vône.

Aby som ti výber vhodného svadobného parfému trochu uľahčila, v nasledujúcich riadkoch ti predstavím štyri dámske parfémy, ktoré sú podľa mňa na svadbu ako stvorené.

Biela, symbol čistoty

issoria theia

Keď sa povie nevesta azda prvé, čo každému napadne sú biele svadobné šaty. Biela je symbolom čistoty srdca a tiež života nevesty. Biela kvetinová vôňa preto jednoznačne doplní obraz čistoty, nehy a pôvabu samotnej nevesty. ISSORIA THEIA je vôňou čistej nehy a číreho optimizmu. Jasné a povzbudivé citrusové tóny grepu a intenzívna aromatická ovocná vôňa dule pomerne rýchlo zatieňuje kvetinová aróma. V srdci samotnej vône rozkvitá nežný a romantický jazmín, ktorý pôsobí veľmi žensky a svojou jemnou sladkosťou podporuje romantický charakter parfému. Ako vôňa postupne zasychá do popredia sa dostáva púdrový kosatec, nežné pižmo a hrejivá ambra. ISSORIA THEIA je zosobnením nehy, ktorá zahreje srdce a poteší každú jemnocitnú dušu.

 

Niečo nové, niečo požičané, niečo modré

issoria freis

O tejto svadobnej tradícií už určite poučila každá nevesta. A čo takto pribaliť si v svadobný deň do kabelky niečo nové a zároveň tiež niečo modré? ISSORIA FREIS je ľahká svieža, veľmi ženská vôňa. Je chladivá, no zároveň veľmi prívetivá. Iskrivý citrón a povzbudivá mäta je popretkávaná s nežnou kvetinovou arómou pivonky. Trvácnosť a všestrannosť vôni dodávajú tóny cédra a sladko-pikantného ružového korenia. ISSORIA FREIS vytvára dokonalú harmóniu medzi moderným a nadčasovým, sviežim a intenzívnym. Je preto dokonalou voľbou práve v svadobný deň.

 

Dokonalá svadobná kytica

issoria feya

Ten najromantickejší kvet, ktorý vyjadruje lásku, vášeň, ale i pravé priateľstvo je tiež najobľúbenejším kvetom používaným do svadobných kytíc. Áno reč je jednoznačne o kráľovnej všetkých kvetov a tou je ruža. Avšak čoraz populárnejšia nežná a romantická pivonka je kvetom, ktorý nevesty doslova milujú. Spojenie ruže a pivonky v svadobnej kytici a spojenie týchto dvoch kvetov v svadobnom parféme, to je čistá dokonalosť. Parfém ISSORIA FEYA je svieža a sofistikovaná kvetinová vôňa. Nežná a krásna pivonka, ktorá je ústredným prvkom v tejto vonnej kompozícií sa vznáša ako ľahký a sladký oblak. Citrusové plody so svojou sviežou arómou pôsobia ako jemný jarný vánok, ktorý tento oblak z pivonky jemne rozdúchava. Okvetné plátky ruže so svojou sladkou zvodnosťou vyvažujú mladistvú energiu a romantický motív, ktorý je citeľný od samotného úvodu až po rozvinutie parfému. Guličky ružového korenia a santalové drevo vôni dodávajú rýdzo ženský charakter, ktorý dotvára romantický, no zmyselný koncept parfému ISSORIA FEYA.

 

Výnimočný deň, výnimočná vôňa

issoria dulsa

Svadobný deň, to nie je len deň, vďaka ktorému môžeš zažiariť, deň, kedy sa dobre zabavíš s rodinou a priateľmi a vychutnáš vynikajúce jedlo. Je to začiatok niečoho nového, niečoho iného, je to krok do neznáma. Na to, aby si tento krok bez pochýb spravila potrebuješ poriadnu dávku odvahy. Práve odvahu ti dodá dámsky parfém ISSORIA DULSA. Je oslavou krásy a radosti, vôňa ktorá vyzdvihuje jedinečnosť, a vďaka ktorej sa budeš cítiť skutočne výnimočne. ISSORIA DULSA je elegantný, decentne sladký parfém s pozoruhodnou výdržou. Je ženský a tiež veľmi ambiciózny najmä vďaka spojeniu ovocných, drevitých a orientálnych tónov. Kyslasto svieže čierne ríbezle v úvode obklopuje zamatovo púdrová aróma kráľa kvetín kosatca. Vanilka spolu s pralinkami a fazuľkami tonka tvoria gurmánsky základ, vďaka ktorému vôňa nadobúda hlbší a zmyselnejší rozmer. Silu, guráž a poriadnu dávku sebavedomia do vôni prináša orientálne pačuli, vďaka ktorému s istotou zvládneš aj ten najnáročnejší deň.

 

Vôňa je dôležitou súčasťou svadobného dňa a môže mať veľký vplyv na celkový dojem, ktorý nevesta zanecháva. Vybrať ten správny svadobný parfém, ktorý odráža osobnosť a štýl nevesty, ako aj charakter svadobného dňa, je kľúčom k tomu, aby sa nevesta cítila sebavedomo a štýlovo počas celej slávnosti. Nakoniec je to tiež vôňa, ktorá často zostáva v pamäti ako symbol tohto špeciálneho dňa a jeho krásy.