Blog navigation
Posted in: Parfumy - vône

Parfém verzus parfumová náplň

162 Views
 

Nevieš sa rozhodnúť medzi kúpou parfému alebo parfumovej náplne? S tvojou dilemou ti veľmi rada pomôžem. Pripravila som si pre teba jednoduchý prehľad výhod a nevýhod, ktorý ti uľahčí rozhodovanie, ktorá alternatíva je pre teba vhodnejšia. 

V prvom rade, a to je najdôležitejšie, musím podotknúť, že kvalita parfému v parfumovej náplni, či vo flakóne je 100% identická. Či už si vyberieš 50 ml parfém alebo 100 ml náplň môžeš si byť istá, že vôňa a kvalita je úplne rovnaká. 

Parfém, prečo áno, prečo nie? 

issoria parfemy

Takže poďme sa pozrieť na to, prečo si vybrať práve parfém v sklenenom flakóne. Jeho nespornou a najväčšou výhodou je jeho vzhľad. Elegantná krabička, luxusný sklenený flakón a v ňom nádherná vôňa. To bez sporu poteší každého milovníka, či zberateľa krásnych vôní. 

Pri jeho vzhľade ešte chvíľu ostaneme. Ak hľadáš vôňu, ktorú chceš ďalej podarovať, parfém v sklenenom flakóne zabalený v originálnej krabičke je ako darček určite najlepšou voľbou

Ďalšou výhodou parfému je fakt, že ho môžeš okamžite používať. Parfém v sklenenom flakóne s rozprašovačom nemusíš nikde prelievať, jednoducho si strekneš svoju obľúbenú vôňu okamžite ako parfém rozbalíš. 

No tak ako všetko má svoje výhody a nevýhody, tak za nevýhodu pri kúpe parfému považujem to, že sa jedná o jednorazovú záležitosť. Flakón parfému sa nedá ďalej dopĺňať a po minutí vône poputuje pravdepodobne do koša, čo v dnešnej dobe nie je priveľmi ekologické. 

Parfumová náplň, viac muziky za málo peňazí 

issoria naplne

Absolútne najväčšou výhodou parfumovej náplne je jej cena. Takmer za tú istú cenu môžeš pri kúpe náplne oproti parfému získať až dvojnásobný objem vône, a teda až 100 ml! Ak chceš ušetriť bez toho, aby si šetrila na úkor kvality, tak parfumová náplň je pre teba jednoznačnou voľbou. 

Ak bez parfému nespravíš ani krok, rovnako ako ja, potom ťa poteší, že zo zakúpenej parfumovej náplne si môžeš vôňu jednoducho preliať do flakónu, prípadne viacerých flakónikov s rôznymi veľkosťami, ktoré sa zmestia do ľadvinky, kabelky, či príručnej batožiny. Široký výber flakónov v našej ponuke ti poskytne možnosť mať svoju obľúbenú vôňu vždy so sebou v praktickom malom flakóniku, či vystavenú na svojom toaletnom stolíku v luxusnom sklenenom flakóne. 

Nevýhodou parfumovej náplne je to, že sa jedná o nádobku bez rozprašovača, a teda je nutné vôňu preliať do flakónu s rozprašovačom. Takýto flakón predstavuje ďalšiu investíciu, ktorá sa ti však niekoľkonásobne vráti. 

Verím, že som ti tvoje rozhodovanie aspoň trochu uľahčila a teraz už vieš, ktorá alternatíva je pre teba najvhodnejšia. Nech sa už rozhodneš akokoľvek jedno je isté, naše vône ti zaručene spríjemnia tvoj deň.